Новини

Україна – Туніс: співпраця між митними органами поглиблюється

02.07.2019 / 13:45

В. о. Голови ДФС Олександр Власов та Генеральний директор Митної адміністрації Тунісу Юсеф Зуагі підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Туніської Республіки про співробітництво та взаємну допомогу в митних справах. Відповідно до розпорядження Кабміну Олександру Власову надано повноваження на підписання цієї угоди.

Документом, зокрема, передбачено надання взаємної адміністративної допомоги в митній сфері з метою протидії митним правопорушенням та їх запобігання.

У рамках Угоди митні адміністрації двох країн направлятимуть запити про проведення перевірки законності здійснення зовнішньоекономічних операцій та обмінюватимуться інформацією з метою запобігання митним правопорушенням.

«Підписання міжурядової українсько-туніської Угоди про співробітництво та взаємну допомогу надзвичайно важливе в контексті розвитку відносин між Україною та Тунісом як у митній справі, так і в цілому. Впевнений, що з набранням чинності цією Угодою торговельно-економічним відносинам між двома країнами буде надано нового імпульсу», — зазначив Олександр Власов.

Він висловив переконання, що співпраця між митними органами України та Тунісу і надалі розвиватиметься.

«Ми маємо багато схожого у структурі та завданнях, які стоять перед нашими адміністраціями, а також спільні інтереси щодо розвитку сучасної та модернізованої митниці України та Тунісу», — підкреслив Олександр Власов.

Зі слів очільника ДФС, товарообіг між Україною та Тунісом за перші п’ять місяців цього року становив 200 млн дол. США. Імпорт з Тунісу в Україну — 8 млн дол.,  експорт з України в Туніс — 186 млн дол.

Основними товарами імпорту з Тунісу в Україну є промислові товари — 3 млн дол., споживчі товари — 3 млн дол. США, продовольчі товари та напої — 1 млн. дол. Основними товарами експорту з України до Тунісу  є  продовольчі товари та напої — 102 млн  дол. США та промислові товари — 84 млн дол.