Новини

В якому розмірі «незалежникам» нараховувати ЄСВ на суму заробітної плати найманих працівників — осіб з інвалідністю?

02.07.2019 / 15:45

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність та використовують найману працю, нараховують ЄСВ на суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі. ЄСВ встановлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ.

Згідно з частиною 13 ст. 8 Закону № 2464 ставка 8,41 % визначеної бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю встановлена тільки для підприємств, установ, організацій та фізичних осіб — підприємців, у тому числі ФОП — платників ЄП, в яких працюють особи з інвалідністю.

Встановлений частиною 13 ст. 8 Закону № 2464 перелік осіб, які мають право на застосування ставки 8,41 %, є виключним і не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та використовують працю найманих працівників — осіб з інвалідністю.

За матеріалами ГУ ДФС у Рівненській області

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42