Новини

Малозабезпеченим сім’ям планують надавати фіндопомогу на започаткування бізнесу

09.07.2019 / 11:30
Малозабезпеченим сім’ям планують надавати фіндопомогу на започаткування бізнесу

Мінсоцполітики розробило законопроект, яким пропонує запровадити стимулюючі механізми для переходу малозабезпечених сімей від одержання соціальних виплат до працевлаштування та економічної незалежності.

Проектом акта пропонується запровадити нові правила (порядок) призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, членами яких є непрацюючі працездатні особи, шляхом встановлення зв’язку між правом на допомогу та економічною активністю особи. Зокрема, пропонується обов’язково реєстрація особи непрацюючого працездатного члена сім’ї в державній службі зайнятості, підписання ним індивідуальних рекомендацій щодо працевлаштування, запровадження участі в громадських роботах упродовж періоду виплати допомоги і непрацевлаштування.

Проектом акта передбачено також запровадження заходів економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, зокрема, надання можливості працездатним непрацюючим її членам розпочати власний бізнес за рахунок коштів державного бюджету. Така фінансова допомога буде одноразовою, безвідсотковою та поворотною, її розмір, порядок надання та умови повернення визначатиме уряд.

Також непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей віднесуть до категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Федерація професійних спілок України

«Гарячі лінії»

Дата: 6 лютого, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42