Новини

До 31 липня слід сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у декларації про майновий стан і доходи

09.07.2019 / 17:30
До 31 липня слід сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у декларації про майновий стан і доходи

Фізичні особи, які не зареєстровані як фізичні особи — підприємці, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, відповідно до Податкового кодексу України зобов’язані сплатити суму податкових зобов’язань, зазначену у поданій декларації про майновий стан і доходи, до 1 серпня року, що настає за звітним.

Отже, за результатами 2018 р. останній день сплати — 31 липня 2019 р. (включно).

Нагадуємо, що фізичні особи виконують свої зобов’язання як зі сплати податку на доходи фізичних осіб, так і військового збору.

Звертаємо увагу, що у зв’язку із введенням з 01.01.2019 р. у дію нових кодів бюджетної класифікації порядок сплати фізичними особами податкових зобов’язань, зазначених у податковій декларації, змінено. Отже, платник податку — фізична особа, який зобов’язаний подати податкову декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, сплачує їх за кодами платежу:

«11010500» — «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» — «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Слід зазначити, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу; 
  • при затримці більше 30 календарних днів, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу.

Крім того, після спливу 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, на суми такого зобов’язання нараховується пеня.