Новини

Рентна плата за воду для виробника напоїв — що і як заповнювати та платити?

12.07.2019 / 12:00
Рентна плата за воду для виробника напоїв — що і як заповнювати та платити?

Наталія Сухарева, аудитор
керівник податкового та митного департаменту юридичного об’єднання IDLegalGroup


У цій публікації з’ясовується питання стосовно того, чи є СГД платником рентної плати за користування водою у разі використаннятакої води у виробничих та у власних потребах?

Для цього спершу слід визначити, хто є платником рентної плати за користування водою відповідно до ПКУ.

Нормою ПКУ визначено, що саме первинні користувачі водою, а це СГД усіх форм власності (юридичні особи, філії, підрозділи, ФОП), які використовують воду самі або передають таку воду іншим (вторинним) користувачам, є платниками рентної плати за користування водою (п. 255.1 ПКУ). При цьому така вода отримується відповідно до забору води з водних об’єктів.

Крім того, така плата за користування водою розраховується відповідно до фактичних обсягів використаної води з урахуванням дозволу на користування такою водою, встановлених лімітів за користування, відповідних ставок плати та коефіцієнтів (пп. 255.11.2 ПКУ).

Зокрема, нормою ПКУ чітко визначено, що плата за воду не справляється за використання води, яка використовується виключно для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, ФОП та платників єдиного податку (пп. 255.4.1 ПКУ).

Таким чином, відповідно до вищезазначеного можна дійти такого висновку.

Користувачі води (первинні), у яких є дозвіл для користування водою та які використовують таку воду одночасно як для виробничих потреб (наприклад, для виробництва напоїв), так і для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, повинні розраховувати плату за використання води та складати два додатки за кожним напрямом такого використання, а саме:

  • додаток, у якому зазначаютьзагальні обсяги використаної води як у виробничих потребах, так і для власних питних та санітарно-гігієнічних потреб із застосуванням визначених ставок (пп.255.5.1 та пп. 255.5.2 ПКУ);
  • додаток, у якому зазначають обсяг використаної води виключно для виробничих потреб (обсяг використаної води, яка входить до складу напоїв) із застосуванням визначених ставок (пп.255.5.6 ПКУ).

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42