Новини

Постійні представництва нерезидентів мають подати за 2018 р. Звіт про КО

12.07.2019 / 17:00
Постійні представництва нерезидентів мають подати за 2018 р. Звіт про КО

У офісі ВПП ДФС нагадали, що під контроль ТЦ підпадають постійні представництва, які відповідають пп.14.1.193 ПКУ та зареєстровані в контролюючому органі як платники податків на прибуток. Правила трансфертного ціноутворення не стосуються некомерційних представництв, які ведуть допоміжну або підготовчу діяльність, та представництв, які взагалі не ведуть господарської діяльності.

Зазначена норма, запроваджена Законом України № 2628-VIII від 23.11.2018 р. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», почала діяти з початку поточного року та стосується операцій, здійснених минулоріч.

У зв’язку зі змінами в ТЦ операції (всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або не підтверджених, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток постійного представництва), котрі відбуваються між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні, відносяться до господарських операцій для цілей трансфертного ціноутворення.

Такі операції між нерезидентом та його постійним представництвом в Україні визнаються контрольованими лише за умови, якщо їх обсяг, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 млн грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Для решти контрольованих операцій вартісні критерії на 2018 р. залишаються незмінними — 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків), за умови, що річний дохід платника податків за рік перевищує 150 млн грн (за вирахуванням непрямих податків).

Платники податків, зокрема постійні представництва, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, мають подати Звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 жовтня цього року засобами електронного зв'язку в електронній формі.