Новини

Електронні платіжні системи на допомогу платнику єдиного податку

15.07.2019 / 10:15
Електронні платіжні системи на допомогу платнику єдиного податку

Підприємницька діяльність пов’язана зі сплатою податків до державного та місцевих бюджетів. Сьогодні в Україні діють дві системи оподаткування — загальна та спрощена (єдиний податок). Про особливості сплати єдиного податку — у нашій статті.

У чому різниця

Основу загальної системи оподаткування становить значна кількість різнопланових податків та зборів. 

Стежити за такою кількістю виплат і вчасно вносити необхідні суми складно. Щоб знизити навантаження на малий і середній бізнес, було розроблено спрощене оподаткування. Його суть полягає у тому, що безліч окремих виплат замінили одним загальним податком. Для платників діють полегшені правила обліку і звітності.

Хто може бути платником єдиного податку

За якою системою сплачувати податки, бізнесмен вирішує сам. Скористатися «спрощеною» можуть як приватні підприємці, так і юридичні особи — резиденти України, які відповідають вимогам ПКУ.

Вимоги залежать від групи, яку обирає платник.

  • Фізособи-підприємці, робота яких не пов’язана із залученням найманої праці. Сфера діяльності — ринкова торгівля і побутові послуги населенню. Допустимий річний дохід — до 300 000 грн. Бізнесмени, які задовольняють ці вимоги, сплачують фіксовану суму, яку визначає місцева влада, але вона не перевищує 10 % від встановленого в країні прожиткового мінімуму. У 2019 р. максимальна сума таких виплат — 192,1 грн.
  • ФОП, на  яких працює не більше  10 найманих співробітників, а щорічний дохід  становить до 1 500 000 грн. Сфера діяльності — виготовлення та торгівля товарами, ресторанний бізнес, послуги населенню або платникам єдиного податку . Підприємці цієї групи сплачують до 20 % від мінімальної зарплати (ставку теж визначають місцеві влади). У 2019 р. максимальна виплата становить  834,6 грн.
  • ФОП та юридичні особи, щорічний дохід від діяльності яких становить до 5 000 000 грн. Обмежень на кількість найманих працівників немає. Дозволена будь-яка діяльність, крім винятків, які перераховані в ПКУ. Серед винятків: технічні випробування та дослідження, аудит, оренда житлових площ понад 100 м2, нежитлових будівель понад 300 м2, ділянок понад 0,2 га, валютні операції, ігровий бізнес, операції з підакцизною продукцією, дорогоцінними металами і камінням, корисними копалинами, творами мистецтва і антикваріатом, гастрольна діяльність тощо. Бізнесмени цієї групи сплачують 5 % від доходу або 3 % + ПДВ.
  • Сільгосппідприємства та ФОП, в діяльності яких не менше 75 % припадає на  виробництво і торгівлю сільгосптоварами. До них не відноситься продаж декоративних рослин, дичини або хутра (крім сировинного хутра). Податкова ставка залежить від обсягів, розташування і категорії земельних або водних ресурсів, що використовуються.

Щоб перейти на ССО, підприємець має подати письмову або електронну заяву до фіскальної служби. Це можна зробити і при первинній реєстрації суб’єкта господарювання. Подавати заяву для переходу на ССО необхідно не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного кварталу.

Коли і як сплачувати

Бізнесмени першої та другої груп вносять платіж щомісяця до 20 числа або одноразово до кінця поточного року. Підприємства та ФОП третьої  групи сплачують поквартально, причому не пізніше 10 дня від граничної дати подання декларації. Сільгосппідприємства вираховують розмір податку на 1 січня поточного року. Сплачують вони податок щоквартально протягом 30 діб від граничного дня звітного кварталу.

Сплата єдиного податку здійснюється або через відділення банку, або через електронні платіжні системи. Реквізити беруться на сайті ДФС або Казначейства. Використовуючи електронні платіжні системи, такі як EasyPay, сплатити єдиний податок можна без додаткового пошуку реквізитів. Достатньо обрати ГУДКСУ у вашій області чи місті, вказати групу єдиного податку, контактні дані платника, період разрахування та потрібну суму.

Електронні сервіси доступні скрізь, де є доступ до Інтернету, в будь-який час і без черги. Це зручно, так як не доведеться заради виплат відкладати справи та змінювати графік роботи. Крім того, законодавством передбачені штрафні санкції за протермінування сплати, а також адмінштрафи для злісних неплатників (від 40 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Щоб уникнути протермінувань, у платіжній системі передбачені регулярний щомісячний платіж (для першої та другої груп) і щоквартальний шаблон (для третьої групи). Завдяки цьому податкові внески підприємства завжди будуть своєчасними.

«Гарячі лінії»

Дата: 14 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42