Новини

Промисловим підприємствам пропонується надати можливість збільшити інвестиції у модернізацію

17.07.2019 / 12:00

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10440 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення капітальних інвестицій у модернізацію, розширення виробництва та створення робочих місць».

Як йдеться у пояснювальній записці, розробка документа зумовлена необхідністю надати можливість промисловим підприємствам спрямувати частину коштів із земельного податку та орендної плати за користування земельною ділянкою на цільове інвестування, модернізацію, розширення виробництва та створення робочих місць.

З цією метою пропонується:

- ст. 282 ПКУ доповнити пунктом другим, яким частково звільнити від сплати податку земельні ділянки підприємств промисловості, на яких розташовані виробничі приміщення, цехи, адміністративні будівлі, складські приміщення тощо. Податок за такі земельні ділянки (в межах та за межами населених пунктів) передбачається у розмірі 20 % податку, обчисленого відповідно до статей 269, 270, 271, 274, 277, 284, 286, 287 ПКУ. Платнику податку надати можливість залишати в своєму розпорядженні та використовувати на капітальні інвестиції у модернізацію, розширення виробництва та створення робочих місць кошти у розмірі 80 % податку, що не сплачуються до бюджету. Ці кошти обліковувати як цільове фінансування і цільові надходження відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

У разі ж порушення цільового використання коштів, що не сплачуються до бюджету, цим самим пунктом передбачено зобов’язати платника податку сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовану з урахуванням інфляції, а також пеню і штрафні санкції згідно із законодавством, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення;

- у ст. 288.5.2. ПКУ, згідно з якою річна сума платежу не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки, виокремити граничну межу для промислових підприємств, і встановити її на рівні 1 % нормативної грошової оцінки.