Новини

Українського товаровиробника захистять від демпінгового імпорту

18.07.2019 / 14:30

17 липня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про початок антидемпінгових розслідувань та перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну низки товарів походженням з Росії, Білорусі та Китаю. 

Про антидемпінгові заходи щодо імпорту сірників походженням із Росії та Білорусі

5 липня 2019 року Мінекономрозвитку отримало скаргу від одного із українських підприємств про порушення та проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну сірників походженням з Білорусі та Росії. 

Проведене Мінекономрозвитку дослідження показало, що в період 2016 — 2018 років обсяг імпорту товару з Росії та Білорусі зріс в абсолютних показниках на 1,19 %, частка такого імпорту відносно споживання в Україні зросла на 9,41 %, а відносно виробництва — на 3,42 %. Загальна вартість імпорту з цих країн у 2018 році — більше  3 млн. дол. Рівень демпінгової маржі для Росії — 65,4 %, для Білорусі — 22,5 %.

Враховуючи це, МКМТ вирішила розпочати антидемпінгове розслідування щодо імпорту сірників із Білорусі та Росії в Україну. 

Про антидемпінгові заходи щодо імпорту автомобільних колісних дисків з алюмінію походженням з Китаю та Росії

15 травня 2019 року Мінекономрозвитку отримало скаргу стосовно захисту від демпінгового імпорту автомобільних колісних дисків з алюмінію походженням з Китаю та Росії.

Згідно з дослідженням з IV квартал 2015 року по III квартал 2018 року відбулося зростання імпорту товару з КНР та РФ, зокрема, обсяг імпорту товару походженням з КНР в абсолютних показниках зріс на 175,6 %, відносно споживання зріс на 28,1 %, відносно виробництва зріс на 240,3 %. Водночас обсяг імпорту товару походженням з РФ в абсолютних показниках зріс на 16,9 %, відносно виробництва зріс на 44,3 %, відносно споживання скоротився на 45,7 %. Загальна вартість імпорту з КНР та РФ у 2018 році становила майже 7 млн. дол.

Рівень демпінгової маржі для Китаю — 40,65 %, для РФ — 23,42 %.

Комісія вирішила розпочати та провести антидемпінгове розслідування щодо імпорту автомобільних колісних дисків з алюмінію в Україну з Китаю та Росії. 

Про перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну виготовлених з чорних металів тросів та канатів походженням з Китаю 

Також 14 червня 2019 року Мінекономрозвитку отримало скаргу про порушення та проведення перегляду дії антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну тросів та канатів, виготовлених з чорних металів походженням з Китаю. 

Дослідження Мінекономрозвитку вказало, що у разі припинення дії заходів існує ймовірність продовження демпінгу, що завдає шкоди національному товаровиробникові. Враховуючи це, МКМТ розпочало перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну тросів і канатів, виготовлених з чорних металів без електричної ізоляції походженням з Китаю у зв'язку із закінченням строку їх застосування.