Новини

Компенсація за невикористану відпустку. Чи нараховується ЄСВ?

19.07.2019 / 10:30
Компенсація за невикористану відпустку. Чи нараховується ЄСВ?

Наталія Сухарева, аудитор
керівник податкового та митного департаменту юридичного об’єднання ID Legal Group


У сьогоднішній публікації розглянемо питання: в яких випадках нараховується єдиний внесок при здійсненні виплати працівникові компенсації за невикористані дні щорічної відпустки?

Нормами чинного законодавства передбачена виплата компенсації за всі невикористані дні відпустки (щорічної) працівнику підприємства, який звільняється (ст. 83 КЗпП та частина перша ст. 24 ЗУ «Про відпустки»).

Нагадуємо, що саме роботодавці, які в свою чергу є страхувальниками, мають зобов’язання сплачувати ЄСВ (п. 10 частина перша ст. 1 ЗУ «Про збір та облік ЄСВ»).

А отже, підприємства (юридичні особи) будь-якої форми власності, які використовують на умовах трудового договору працю фізичних осіб, є платниками ЄСВ.

Які виплати є базою для нарахування ЄСВ?

Суми заробітної плати (основна та додаткова), інші компенсаційні виплати є базою для нарахування ЄСВ (ЗУ «Про оплату праці»).

А тепер визначимо, яка компенсація у грошовій формі відповідно до норм чинного законодавства вважається оплатою за невідпрацьований час?

Зазначаємо, що саме грошова компенсація є оплатою за невідпрацьований час у випадку, якщо працівник підприємства не використав щорічну основну або/та додаткову відпустку (п. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати).

Таким чином, можна зробити висновок щодо нарахування підприємством ЄСВ для двох випадків, а саме:

- випадок 1: коли СГД здійснює нарахування та виплату компенсації за невикористану відпустку (щорічну) уже звільненому працівнику;

- випадок 2: коли СГД здійснює виплату компенсації за невикористану відпустку (щорічну) разом із усіма сумами, які належать такому працівнику, в день його звільнення або якщо виплата компенсації за невикористану відпустку здійснюється працюючому на такому підприємстві робітнику.

Зазначаємо, що у випадку 1 підприємство не зобов’язане нараховувати ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку у зв'язку з тим, що суми такої компенсації є платою за невідпрацьований час, а тому таке підприємство не є страхувальником та не має обов’язку щодо нарахування ЄСВ стосовно такого звільненого працівника.

З приводу випадку 2 слід зазначити, що підприємство має нараховувати ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку, яка виплачується працівнику в день його звільнення, або працівнику, який працює на такому підприємстві. Суми такої компенсації є базою для нарахування ЄСВ (п. 1 частина перша ст. 7 ЗУ «Про збір та облік ЄСВ»).

При цьому важливо пам'ятати, що Кодексом законів про працю (КЗпП) передбачено, що при звільненні працівника, роботодавець має здійснити виплату всіх сум, які належать такому працівнику в день звільнення (частина перша ст. 116 КЗпП). Тільки якщо працівник у день звільнення не працював, то суми, які належать до виплати такому працівнику, мають бути виплачені не пізніше наступного дня лише за умови, що такий звільнений працівник пред'явить вимогу до його розрахунку.

Таку позицію щодо питання нарахування ЄСВ при здійсненні виплати працівникові компенсації за невикористані дні щорічної відпустки викладено в податковій консультації (лист Офісу великих платників податків ДФС від 15.02.2019 р. № 557/ІПК/28-10-27-01-11).

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42