Новини

В яких випадках голова фермерського господарства має сплачувати ЄСВ?

22.07.2019 / 12:10

Фермерське господарство підлягає державній реєстрації як юридична особа або фізична особа — підприємець.

Голова фермерського господарства, зобов’язаний сплачувати ЄСВ за себе щокварталу до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ, у випадках якщо він:

  • зареєстрований як ФОП;
  • є членом фермерського господарства зареєстрованого як юридична особа (про що зазначено в установчому документі – Статуті) та не належить до кола осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах. При цьому він зобов’язаний стати на облік у контролюючих органах як платник ЄСВ, відповідно до п. 51 частини першої ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464).

Водночас якщо голова фермерського господарства є засновником або іншою визначеною в Статуті особою, при цьому згідно з Статутом не є членом такого господарства, то він не є платником ЄСВ у розумінні п. 51частини першої ст. 4 Закону № 2464.

Головне управління ДФС у Тернопільській області