Новини

Втрати ТМЦ: чи визначати зобов’язання з ПДВ у разі списання?

23.07.2019 / 15:00
Від редакції
Чи слід нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ у разі списання ТМЦ, втрачених внаслідок технологічного браку або падежу молодняка тварин? Податківці вважають, що тільки за умови включення вартості таких втрат ТМЦ до вартості продажу іншої готової продукції, яка використовується в оподатковуваних операціях, такі ТМЦ призначаються для використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, і, відповідно, при їх списанні зобов’язання з ПДВ за пунктами 185.1 та 198.5 ПКУ не нараховуються.
Тож коли такі втрати включаються до вартості продукції?

Списання втрат ТМЦ: без ПДВ за умови включення до вартості іншої продукції

Індивідуальна податкова консультація від 10.05.2019 р. № 2064/6/99-99-15-03-02-15/ІПК  (витяг)

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій зі списання втрат товарно-матеріальних цінностей від технологічного браку та падежу молодняку на етапі вирощування, якщо такі втрати віднесені до втрат виробництва та включаються до складу готової продукції, та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляє.

<…>

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

 

Доступ до матеріалу обмежений і доступний тільки передплатникам після авторизації
Підпишіться на журнал і Ви отримаєте доступ до всіх публікацій друкованого видання

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42