Новини

Реєстрація платником ПДВ після переходу на загальну систему оподаткування: якщо не дотримані строки?

30.07.2019 / 15:00
Реєстрація платником ПДВ після переходу на загальну систему оподаткування: якщо не дотримані строки?

Наталія Сухарева, аудитор
керівник податкового та митного департаменту юридичного об’єднання ID Legal Group


Ця публікація буде цікава для екс-платників єдиного податку, які при переході на загальну систему оподаткування несвоєчасно зареєструвалися платником ПДВ.

Отже, надаємо відповідь на запитання: яку передбачено відповідальність для тих осіб, які зі спрощеної системи оподаткування зобов’язані були перейти на загальну систему оподаткування та зареєструватися платником ПДВ, проте своєчасно цього не зробили?

Наразі, якщо платник єдиного податку переходить на загальну систему оподаткування та якщо на дату такого переходу загальний обсяг операцій від реалізації товарів, послуг протягом 12 календарних місяців, в тому числі з урахуванням періоду перебування на спрощеній системи оподаткування перевищує 1 млн грн (на вимогу п. 181.1 ст. 181 ПКУ), то у такому випадку така особа має зареєструватися платником ПДВ.

При цьому така особа зобов’язана подати до ДФС Заяву щодо реєстрації платником ПДВ в термін до 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на загальну систему (п. 183.4 ст. 183 ПКУ).

У разі якщо особа (платник єдиного податку) мала зареєструватися платником ПДВ та не подала до ДФС Заяву встановленої форми щодо реєстрації платником ПДВ, то вона несе відповідальність за ненарахування та несплату ПДВ, як встановлено ст.183 ПКУ.

При цьому така відповідальність передбачена на рівні зареєстрованого платника ПДВ,  але без права отримання податкового кредиту та без права отримання бюджетного відшкодування ПДВ.

А це означає, що за всіма проведеними операціями від реалізації товарів/робіт/послуг, які є об’єктом оподаткування ПДВ, контролюючі органи за результатами перевірки донарахують податкові зобов'язання з ПДВ, проте враховувати податковий кредит з ПДВ за придбанні товари, роботи (послуги) не будуть і відповідного права на бюджетне відшкодування така особа буде позбавлена. Окрім того, до нарахованих податкових зобов'язань з ПДВ за результатами документальної перевірки, контролюючим органом буде застосований штраф у розмірі 25 % за п. 123.1 ст. 123 ПКУ.

Звертаємо увагу, що чинним законодавством за неподання декларації з ПДВ та неподання заяви про реєстрацію у вищенаведеному випадку застосування штрафу та нарахування пені не передбачено.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42