Новини

Становлення нової податкової: Сергій Верланов про початок перевтілення

01.08.2019 / 14:00
Становлення нової податкової: Сергій Верланов про початок перевтілення

1 серпня в БЦ «ЛІГА» відбувся прес-брифінг Голови Державної податкової служби Сергія Верланова. Тема зустрічі — підбиття підсумків початкових етапів становлення нової Податкової служби.

Насамперед очільник ДПС наголосив, що ризикоорієнтованість роботи, всебічне сприяння платникам податків, збільшення електронних послуг, демілітаризація, конкурсний підхід до формування кадрового складу, цілісність баз даних і їх мобільність задля обміну інформацією є ключовими пріоритетами у роботі нової Податкової.

Крім того, Сергій Верланов повідомив, що вже зареєстрували юридичну особу, затвердили структуру центрального апарату Служби, визначили граничну чисельність працівників (центральний апарат — 1 618, територіальні органи — 28 252) та штатний розпис і кошторис. А ще розпочали переведення персоналу — у новій Податковій уже працює близько 400 осіб.

Структура центрального апарату Податкової служби розроблена відповідно до рекомендацій міжнародних партнерів і побудована за функціонально-орієнтованим підходом. Це дасть змогу  посилити аналітичну складову Служби, поліпшити сервіс для платників податків, забезпечити модернізацією ІТ-сервісів та платформ. Структура ДПС складається з 19 функціональних структурних підрозділів. Серед головних змін — ліквідація Головного управління внутрішньої безпеки із передачею функцій до інших департаментів та укрупнення ключових функцій у складі об’єднаних департаментів.

На виконання постанови Уряду від 19.06.2019 р. № 537 створюються нові територіальні органи ДПС в областях та у м. Києві, Офіс великих платників податків ДПС та Інформаційно-довідковий департамент ДПС. Сергій Верланов зазначив, що у майбутньому ДПС рухатиметься  в  напрямку створення єдиної юридичної особи. Однак цей процес є складним і потребує реформи системи державного управління, зокрема змін у законодавстві.

Ключові критерії відбору керівних кадрів у нову Податкову: бездоганна репутація, компетентність і професіоналізм, непричетність до корупції та відсутність кримінальних проваджень.

Серед іншого, Сергій Верланов наголосив на необхідності виведення зі служби правоохоронної функції. Оскільки податкова служба є сервісною, податкова міліція має бути відділена від неї. ДПС також продовжить розпочату роботу над розвитком сервісних функцій, модернізацією ІТ-сервісів та платформ. Модернізовано буде й сучасний Електронний кабінет платника податків.

Сама ж Служба розвиватиметься відповідно до найкращих світових практик. Найважливішим у її роботі має стати відкритість та прозорість, збереження діалогу з платниками податків, бізнес-асоціаціями та забезпечення зворотного зв’язку.

Більше інформації  — у свіжому номері № 29 журналу «Вісник». 

 

Відеотрансляція