Новини

Постачання послуг за бюджетні кошти, що надходять на небюджетний рахунок: на яку дату виникають ПДВ-зобов’язання?

02.08.2019 / 09:40
Постачання послуг за бюджетні кошти, що надходять на небюджетний рахунок: на яку дату виникають ПДВ-зобов’язання?

ДФС України розглянуто ситуацію, коли платник податку відповідно до договору з Департаментом обласної державної адміністрації надає послуги (виконує роботи) з реконструкції міського парку, які оплачуються за рахунок бюджетних коштів. При цьому такі бюджетні кошти надходять на небюджетний рахунок платника податку, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України.

ДФС України вважає, що для цілей застосування норм розділу V ПКУ та підрозділу 2 розділу XX ПКУ з метою визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ рахунки, відкриті в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, слід розглядати як банківські рахунки.

Таким чином, датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання послуг (виконання робіт) з оплатою за рахунок бюджетних коштів, у разі якщо такі бюджетні кошти надходять на небюджетний рахунок платника податку, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України, є дата зарахування бюджетних коштів на такий небюджетний рахунок платника податку.

Водночас повідомлено, що з метою визначення однозначної позиції з порушеного питання ДФС звернулася з відповідним запитом до Міністерства фінансів України як до головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної податкової і митної політики. У разі отримання від Міністерства фінансів України відповідних роз’яснень такі роз’яснення буде розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.

/ІПК від 24.07.2019 р.  № 3437/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/