Новини

РОЯЛТІ: яка специфіка оподаткування?

05.08.2019 / 13:30
РОЯЛТІ: яка специфіка оподаткування?

Олег НІКІТІН,
адвокат, керівник Судово-правового департаменту юридичного об’єднання ID Legal Group


Роялті як особливий вид платежу, який використовується як оплата за користування об’єктами права інтелектуальної власності, знаходиться під пильним контролем податківців. Особливо в частині оподаткування податком на прибуток підприємств і ПДФО.

Наразі розглянемо питання щодо можливості оподаткування ПДВ операцій, пов’язаних із виплатою роялті, проаналізувавши ІПК ДФС України від 20.05.2019 р. № 2241/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (далі — ІПК № 2241).

Варто зазначити, що загальні норми щодо регулювання питань реалізації права інтелектуальної власності та користування об’єктами цього права, зокрема складання та виконання ліцензійних договорів, визначено в ЦКУ.

За користування такими об’єктами ЦКУ передбачено виплату грошової винагороди, яка для цілей оподаткування в ПКУ має назву «роялті» (як один із різновидів пасивних доходів платника).

Операції з виплати роялті за нормами ПКУ не підлягають оподаткуванню ПДВ (не є об’єктом оподаткування). Як правило, у ліцензійному договорі передбачається плата за користуванням об’єктом права інтелектуальної власності.

До поняття «постачання послуг», наведеного в пп. 14.1.185 ст. 14 ПКУ, належить, зокрема, операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності.

З урахуванням норм ЦКУ та ПКУ в ІПК № 2241 зроблено висновок, що при здійсненні операцій з надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності без можливості його подальшого відчуження такі операції не підлягають оподаткуванню ПДВ. А у разі можливості відчуження такого права (наприклад, шляхом його продажу) плата за таке відчуження не вважатиметься роялті, а отже, підлягатиме оподаткуванню ПДВ.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42