Новини

Як сплачувати ЄСВ за іноземних громадян

08.08.2019 / 12:00

Відповідно до частини першої ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, дипломатичні представництва і консульські установи іноземних держав, філії, представництва та інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародні), розташовані на території України.

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок (частина друга ст. 9 Закону № 2464).

Згідно з частиною п'ятою ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для роботодавців встановлюється у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску.

Отже, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, є страхувальниками для всіх найманих працівників, у тому числі іноземців, які працюють, зокрема на умовах трудового договору, укладеного на території України згідно КЗпП, та зобов'язані нараховувати єдиний внесок на їх заробітну плату (дохід).