Новини

Міжнародні поштові та експрес-відправлення: що змінилося в оподаткуванні митними платежами?

09.08.2019 / 09:25

З 01.07.2019 р. діє новий порядок оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Нововведення регламентується ст. 234 Митного кодексу України та змінами Податкового кодексу, які набрали чинності з 1 липня 2019 р. відповідно Закону України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Зокрема, при ввезенні товарів для одного одержувача — фізичної особи в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях:

- сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 100 євро (крім підакцизних) — митні платежі не нараховуються;

- сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро, проте не перевищує 150 євро — підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 20 %;

- сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, проте не перевищує 10 000 євро — оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 % та ПДВ за ставкою, встановленою Податковим кодексом України. Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро;

- сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 євро — підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, а також дозволів (ліцензій), сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності у випадках, установлених законодавством України для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України і ПДВ за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.

Акцентуємо увагу, що зміни не поширюються на юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.