Новини

Як банки повідомляють податкову про відкриття рахунків IBAN

09.08.2019 / 12:45

Офіс великих платників податків ДФС повідомляє, що наказом Мінфіну від 09.07.2019 р.  № 292 внесено зміни до наказу від 18.08.2015 р.  № 721.

Зміни, зокрема, стосуються Порядку подання банками та іншими фінансовими установами до контролюючих органів повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у зв'язку з запровадженням формування номера банківського рахунку згідно з міжнародними стандартами.

Починаючи з 05.08.2019 р. банки мають повідомляти контролюючі органи про відкриття нових рахунків платників податків із зазначенням реквізиту «номер рахунку», сформованого відповідно до стандарту IBAN та додатка 2 до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, а протягом перехідного періоду (з 05.08.2019 р. по 31.10.2019 р.) — про змінені рахунки платників податків за стандартом IBAN із зазначенням інформації щодо номера банківського рахунку, який було змінено, дати його відкриття й дати зміни рахунку за стандартом IBAN.

Протягом перехідного періоду рекомендовано:

1) для уникнення перевантаження роботи інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС, якими здійснюється приймання, реєстрація та обробка електронних документів, банкам та їх відокремленим підрозділам — направляти не більше ніж 10000 електронних документів на день (за кожним кодом банку, філії окремо).

Один електронний документ може містити не більше ніж 2000 повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у фінансовій установі;

2) банки мають подати до контролюючих органів повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих електронних підписів відповідальних за підписання повідомлень про відкриття/закриття рахунків осіб із типом підпису «відповідальна особа за підписання повідомлень про відкриття/закриття рахунків».

У 10-денний строк після закінчення перехідного періоду, банки направляють контролюючим органам повідомлення про всі відкриті станом на 31.10.2019 р. рахунки клієнтів — платників податків.