Новини

Внесення майна до статутного фонду: чи потрібно спрощенцю переходити на загальну систему?

12.08.2019 / 11:30

Наталія Сухарева, аудитор,
керівник податкового та митного департаменту юридичного об’єднання


Сьогоднішня публікація має бути цікава для платників єдиного податку третьої групи, які хочуть здійснити операцію з внесення майна в натурі до статутного фонду з метою збільшення розміру такого фонду. 

Наразі якщо платником єдиного податку прийнято відповідне рішення щодо збільшення розміру статутного фонду шляхом внесення до такого фонду майна, то постає запитання: чи не призведе ця дія до порушення норм ПКУ та необхідності переходу на загальну систему оподаткування?

З’ясуємо це питання відповідно до норм чинного законодавства.

Так, нормами ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи — суб’єкти господарювання, у яких розрахунки здійснюються не в грошовій формі.

Проте звертаємо увагу на той факт, що це стосується розрахунків у грошовій формі для платників податку третьої групи виключно за відвантажені товари (роботи, послуги) (п. 291.6 ст. 291 ПКУ). А отже, це не стосується здійснення операцій  зміни (шляхом збільшення) розміру статутного фонду платника єдиного податку третьої групи.

Окрім того, нормами ПКУ чітко визначено, що суми грошових коштів та вартість майна не відносяться до складу доходу у разі внесення таких коштів та майна до статутного фонду суб’єкта господарювання (п. 292.11 ст. 292 ПКУ).

Таким чином, можна зробити висновок: у разі якщо платник єдиного податку третьої групи здійснює операцію з внесення майна до складу статутного фонду з метою збільшення такого фонду, така дія  не призведе до переходу такого платника на загальну систему оподаткування.

На сьогодні існує актуальна позиція ДФС України стосовно цього питання, яка визначена у  листі від 10.07.2019 р. № 3178/ІПК/04-36-12-04-21.

«Гарячі лінії»

Дата: 5 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42