Новини

У Мінфіні обговорили деякі проблемні питання з ТЦУ та ПДВ

14.08.2019 / 18:00

6 серпня на експертній раді Мінфіну з підготовки узагальнюючих податкових консультацій обговорювалися такі теми:

1) практичне застосування вимог про подачу звітів ТЦУ представництвами нерезидентів. Зокрема, були розглянуті питання:

чи треба подавати звіт (готувати документацію) представництву, яке не є постійним представництвом, оскільки воно веде допоміжну або підготовчу діяльність для нерезидента (наприклад, дослідження ринку, консультування й реклама)?

Учасники експертної ради зійшлися на тому, що обов'язок подання звітів з ТЦУ на такі представництва НЕ поширюється, оскільки представництво в цьому випадку не є платником податку на прибуток і суми фінансування, які йому надходять, не впливають на об'єкт оподатковування. Цей підхід не залежить від того, яким чином зареєстроване представництво в органах фіскальної/податкової служби.

Проте якщо під час перевірки органи податкової служби встановлять, що діяльність нерезидента в Україні фактично утворює постійне представництво (є «комерційною»), вони мають право не тільки донарахувати податок на прибуток, але й оштрафувати за неподання звіту ТЦУ.

Чи мають суми фінансування, що надходять постійному представництву від іноземної компанії, включатися в 10-мільйонний критерій господарських операцій для цілей складання звіту й документації з ТЦУ? Учасники експертної ради погодилися з тим, що мають;

2) застосування пільги з ПДВ поставки програмної продукції. 

У цьому випадку учасники експертної ради дійшли згоди, зокрема стосовно питання звільнення від ПДВ послуги із забезпечення доступу до програмного забезпечення за умови, що користувачі одержують доступ саме до результатів програмування (наприклад, поштовий сервіс), а не, скажімо, до аудіовізуальних творів.

 З питань щодо застосування пільги до технічного обслуговування, зокрема програмного коду, а також щодо розробки програмного забезпечення (в останньому випадку, як ми писали, Комітет Верховної Ради підтвердив наявність пільги з податків) розвернулася дискусія.  Ці питання наразі допрацьовуються.