Новини

Чи може керівник підприємства звільнити працівника без двотижневого терміну відпрацювання і передачі ТМЦ?

23.08.2019 / 15:40

Згідно з загальним правилом, передбаченим частиною першою  ст. 38 КЗпП, працівник має право  розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

В цілому ряді випадків закон зобов’язує власника або уповноважений ним орган  розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник в поданій заяві про звільнення. Всі ці випадки об’єднані однією загальною ознакою, зумовленою неможливістю продовжувати роботу у зв’язку з особливими обставинами. Основні з них наведено в цій статті.

Якщо після закінчення двотижневого строку письмового попередження власник або уповноважений ним орган не звільнив працівника, то в подальшому працівник уже не може бути звільнений на підставі раніше поданої  заяви і має подовжити роботу на підприємстві.

Але часто сам працівник зацікавлений в продовжені роботи  після подання заяви на звільнення. Це, як правило, зумовлено з завершенням процесу передачі товарно-матеріальних цінностей, які доручено йому керівництвом в ході роботи.

Керівник міг би закінчити прийом цінностей і без матеріально-відповідальної особи, але доручив цей процес спеціально обраній комісії.

Здебільшого працівник зацікавлений виконувати таку роботу особисто — для уникнення фактів зловживань. У такому разі необхідно, щоб працівник ще раз до закінчення двотижневого терміну відпрацювання підтвердив свої наміри стосовно звільнення і вказав про свій намір продовжити відносини з підприємством до закінчення процесу передачі товарно-матеріальних цінностей.

Звільнення буде законним, хоча з моменту попередження минуло більше двох тижнів.  Водночас, якщо працівник не висловлює бажання брати   участь  у процесі передачі товарно-матеріальних цінностей, а керівник, зі  свого боку, не включить його в склад комісії, то за наявності особистих обставин, які виключають можливість роботи, він може бути звільнений за власним бажанням без двотижневого відпрацювання.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

«Гарячі лінії»

Дата: 19 вересня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42