Новини

За отримання бажаного номерного знаку, що містить визначену комбінацію, автовласнику доведеться сплатити ПДВ

29.08.2019 / 12:15
За отримання бажаного номерного знаку, що містить визначену комбінацію, автовласнику доведеться сплатити ПДВ

Перелік платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розмір плати за їх надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 р. № 795 (далі — Перелік № 795).

Згідно з п. 392 Переліку № 795 територіальні органи з надання сервісних послуг МВС постачають послуги із видачі (заміни) номерних знаків, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів та містять визначену комбінацію.

Згідно з пп. 197.1.18 п. 197.1 ст. 197 ПКУ звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги, обов'язковість отримання (надання) яких установлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо.

Для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, визначеного пп. 197.1.18 п. 197.1 ст.197 ПКУ, необхідне одночасне виконання таких умов:

  • послуги повинні надаватися органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги;
  • послуги, які надаються, повинні бути платними;
  • обов'язковість отримання фізичними і юридичними особами послуг повинна бути встановлена законодавством;
  • кошти за надані послуги у повному обсязі повинні надходити до бюджету.

Враховуючи викладене вище, та зважаючи на те, що на сьогодні згідно з положеннями Переліку № 795 для послуг із видачі (заміни) номерних знаків, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів та містять визначену комбінацію, не визначено обов’язковості їх отримання (надання), то операція з постачання таких послуг оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %.

/ІПК від 16.08.2019 р. № 3841/5/99-99-15-03-02-15/ІПК/