Новини

Оплата послуг за бюджетні кошти: на яку дату виникають зобов’язання з ПДВ?

29.08.2019 / 16:45

Відповідно до п 187.7 ст 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Підтвердженням того, що послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі про постачання послуг умови, що оплата за поставлені послуги здійснюється з відповідного рахунку Державної казначейської служби України.

Враховуючи вищенаведене, у разі, якщо грошові кошти, які надходять платнику в рахунок оплати вартості поставлених послуг, є бюджетними коштами відповідно до норм БКУ та надходять на відповідний рахунок товариства, то дата виникнення податкових зобов'язань визначається товариством згідно з п 187.7 ст. 187 ПКУ на дату зарахування коштів на такий рахунок, незалежно від дати підписання актів виконаних робіт

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін (п. 201.1 ст. 201 ПКУ).

/ІПК від 15.08.2019 р. № 3820/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42