Новини

Виробництво електроенергії на когенераційних установках для власних потреб: чи сплачувати акциз та звітувати?

03.09.2019 / 15:00

Реалізація електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії відноситься до операцій з підакцизними товарами, які не підлягають оподаткуванню (п.п. 213.2.8 п. 213.2 ст. 213 Кодексу).

Отже, у разі якщо Підприємство здійснюватиме виробництво електричної енергії, виробленої на кваліфікованих когенераційних установках та реалізовуватиме її на ринку електричної енергії та/або для власних потреб, то у суб’єкта господарювання не виникатиме податкове зобов’язання з акцизного податку (згідно з п.п. 213.2.8 п. 213.2 ст. 213 Кодексу).

Оскільки, забезпечення діяльності Підприємства власно виробленою електричною енергією не передбачає передачу (відвантаження) підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами, визначеними п.п. 14.1.212 п.14.1 ст.14 Кодексу, то за даним видом передачі (відвантаження) електричної енергії вбачається неможливим скористатися п.п. 214.1.3 п.214.1 ст.214 Кодексу, оскільки відсутня вартість реалізованої електричної енергії, що визначена як база оподаткування акцизним податком.

Так як, Підприємство здійснює операції з реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії, які не підлягають оподаткуванню (п.п. 213.2.8 п.213.2 ст. 213 Кодексу), у формі Податкової декларації з акцизного податку (додаток 7 до декларації), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 із змінами, Підприємство повинно заповнити графи 2 «код товару», 3 «опис товару», 9 «вартість (без податку на додану вартість) відпущеної електричної енергії», та 12 «сума податкового зобов’язання яка не підлягає сплаті до бюджету».

Також, Підприємство повинно подати додаток 4 до декларації, де поміж основних реквізитів обов’язково вказати суму акцизного податку, не сплачену з операцій, що не підлягають оподаткуванню (графа 10 дод.4 Декларації).

/ІПК від 27.08.2019 р. № 4008 /6/99-99-15-03-03-15/ІПК/

 

«Гарячі лінії»

Дата: 3 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42