Новини

Уряд пропонує айтішникам додатково віддавати 1—5 %

04.09.2019 / 16:40

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запропонував створити Фонд розвитку людського капіталу для IT-галузі, який би керувався самою галуззю. Крім того, Глава Уряду запевнив, що у найближчі десять років креативна індустрія отримає чіткі та стабільні правила роботи.

«Наш Уряд налаштований створити максимально комфортні умови для роботи ІТ-індустрії, щоб галузь зростала ще більше та швидше. Однією з проблем, яка стримує сьогодні розвиток ІТ-галузі, є брак кадрів. Галузь росте на 25-30 тисяч спеціалістів щороку, а університети випускають лише 16 тисяч студентів. Саме тому ми ініціюємо створення Фонду IT Creative. Фонду розвитку людського капіталу, який буде виховувати нових кваліфікованих спеціалістів для галузі», — сказав Олексій Гончарук.

Він пояснив, що гроші з цього Фонду спрямовуватимуться на фінансування трьох напрямів: створення нових кампусів та курсів для ІТ-спеціалістів, фінансування стипендій студентів українських ВНЗ та на гранти для молодих вчених.

Прем’єр-міністр також додав, що Фонд IT Creative буде створено за участі міжнародних організацій, представників ІТ-індустрії та держави. Фінансуватиметься він за рахунок спеціального збору, який зростатиме від 1 % у 2020 році до 5 % у 2024 році. Очікується, що Фонд запрацює у 2020 році, а його наповнення становитиме 0,5 млрд грн і надалі зростатиме. Над питанням створення Фонду та розробкою його моделі давно працює Офіс ефективного регулювання (BRDO) разом з зацікавленими сторонами. Вже розроблено законопроект, який найближчим часом представлять у парламенті.