Новини

Внесок засновника до статутного фонду юридичної особи : за якою ознакою відобразити у формі № 1ДФ?

06.09.2019 / 14:00

Сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи — емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи.

Від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.52 ст. 165 Кодексу.

Отже, сума майнового внеску фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи — резидента не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

При цьому підприємство — емітент корпоративних прав є податковим агентом у частині повідомлення органів ДФС про суми майнового та немайнового внеску фізичної особи до статутного фонду емітента корпоративних прав в обмін на такі права і зобов’язано відобразити такі суми у податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою «178».

Зазначена норма передбачена пп. 165.1.44 ст. 165, пп. 1.7 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.

За матеріалами ГУ ДПС У Запорізькій області

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42