Новини

Депутати ініціюють мінімум двократне зниження ціни на газ для населення

17.09.2019 / 16:30
Депутати ініціюють мінімум двократне зниження ціни на газ для населення

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2126 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань оподаткування в межах формування ціни на природний газ для потреб населення».

Документ направлений на скасування плати за користування надрами в межах видобутку природного газу, видобутого газовидобувними компаніями на території України, що використовуватиметься для потреб населення, а також скасування ПДВ на ціну газу, на тариф на транспортування, на тариф на розподіл, на торгову надбавку постачальника природного газу в розмірі 20%, що використовується для потреб населення. Це, на думку авторів проекту, призведе до суттєвого зниження закупівельної та відпускної ціни газу, що використовуватиметься для потреб населення, а також тарифів на опалення та  гаряче водопостачання.

Для реалізації поставленої метизаконопроектом передбачається внесення змін до ПКУ щодо:

1) статтю 197 доповнити новим п. 25 такого змісту:

«Звільняються від оподаткування операції з постачання природного газу, що використовується для потреб населення».

2) п. 252.4. ст. 252 доповнити новим пп. 252.4.10 такого змісту: 

«Обсяг природного газу, видобутого газовидобувними компаніями на території України, що використовуватиметься для потреб населення».

У Прикінцевих положеннях доручено Кабміну протягом двох тижнів з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність, забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону. Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг доручено забезпечити перегляд тарифів на опалення та гаряче водопостачання з урахуванням зниження ціни на газ, що йде на потреби населення, а також вжити заходів до безумовного виконання суб’єктами господарювання, що здійснюють постачання населенню природного газу, централізованого опалення та постачання гарячої води, вимог цього Закону.