Новини

Верховна Рада підтримала спрощення фінансової реструктуризації

19.09.2019 / 16:40

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект  № 1070 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації».

Метою законопроекту є удосконалення добровільного механізму фінансової реструктуризації боргів підприємств. Це дозволить більш ефективно вирішити питання кількості проблемних кредитів, ризику банкрутств підприємств, які мають тимчасові проблеми з ліквідністю, проте здатні відновити здорову економічну діяльність.

Ухвалений законопроект усуває недоліки діючого законодавства та вносить зміни до законів «Про фінансову реструктуризацію», «Про іпотеку», «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» та «Про захист економічної конкуренції».

Законопроект передбачає: 

- можливість проводити спільну процедуру реструктуризації для кількох боржників, які є пов’язаними особами, але мають різних кредиторів;

- уточнення умов відступлення прав вимоги у процедурі фінансової реструктуризації;

- уточнення норми щодо концентрації, що має полегшити процедуру реструктуризації в частині погодження з АМКУ;

- уточнення норми щодо визначення моменту відшкодування втрат кредиторів, що передбачає задоволення вимог за рахунок іпотеки.

Крім того, законопроект подовжує дію Закону України «Про фінансову реструктуризацію» ще на три роки.

Передбачається, що застосування норм Закону зменшить регуляторні перешкоди для здійснення фінансової реструктуризації грошового зобов’язання та господарської діяльності боржників, а також сприятиме повному застосуванню способів реструктуризації з боку банків.