Новини

Бізнес отримав можливість використовувати програмні РРО

24.09.2019 / 11:00

Законопроекти стосовно реєстраторів розрахункових операцій, прийняті минулого тижня Верховною Радою України, з реєстраційними номерами 1053-1 та 1073 вносять деякі докорінні зміни в систему адміністрування податків і застосування реєстраторів розрахункових операцій. Здебільшого новації набудуть чинності в кінці 2020 — 2021 років.

Про це повідомив Голова ДПС Сергій Верланов під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

«Цими законами було дозволено використання програмних реєстраторів розрахункових операцій, тобто «РРО у смартфоні чи іншому пристрої». Касові апарати, до яких ми звикли і якими сьогодні користується бізнес, також можна буде використовувати за бажанням суб’єкта господарювання. Однак поряд з цим ми відкриваємо можливість для використання програмних РРО, які можуть бути і безкоштовними», — підкреслив Сергій Верланов.

Він зазначив, що на сьогодні вже триває експеримент, започаткований Мінфіном, в якому беруть участь вісім компаній.

«Міфом є те, що всіх підприємців зобов’яжуть купити реєстратори розрахункових операцій. Підприємці матимуть альтернативу, змогу безкоштовно користуватися програмним забезпеченням, яке надаватиметься державою», — наголосив очільник ДПС.

Більше того — безкоштовне надання такого програмного продукту є законодавчою нормою. Так, передбачено, що контролюючий орган зобов’язаний надавати програмне забезпечення та підтримувати його в технічно справному стані.

Сергій Верланов також зазначив, що фіскалізація чеків, яка сьогодні відбувається в класичному касовому апараті, відповідно до законодавчих змін відбуватиметься на фіскальному сервері ДПС для програмних РРО.

«Доступ до цього сервісу буде абсолютно відкритим. І поруч з безкоштовним програмним забезпеченням, яке надаватиме ДПС, програмісти, компанії, матимуть можливість розробити власне програмне забезпечення, яким користуватиметься бізнес. Можна провести аналогію з програмами щодо подачі електронної звітності. Адже на сьогодні є кілька постачальників цього продукту, які надають ті чи інші сервіси, зручні для бізнесу, безкоштовні чи платні», — підкреслив Сергій Верланов.

Використовувати програмні РРО можна буде через півроку після вступу Закону 1053-1 в дію.