Новини

В яких випадках укладаються строкові договори?

25.09.2019 / 15:20

Строкові трудові договори обов’язково укладаються при прийнятті на роботу:

  • на період тимчасової відсутності працівника, наприклад, у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • на період проходження працівником військової або альтернативної служби;
  • на період перебування працівника на виборній посаді в органах місцевого самоврядування;
  • при укладенні контракту, якщо це передбачено законом;
  • при прийнятті на роботу тимчасових і сезонних працівників;
  • при прийнятті на роботу працівника, який ініціює укладення строкового трудового договору;
  • в інших випадках, коли за своїм характером робота не може виконуватися постійно.

У разі якщо строковий трудовий договір укладається на час виконання певної роботи, тобто неможливо одразу визначити строк договору, тоді в наказі про прийняття на роботу зазначається, що працівник приймається за строковим трудовим договором, а сам строк прив’язується до певної події, наприклад, до фактичного виходу на роботу основного працівника з відпустки згідно зі ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР.

При заповненні трудової книжки працівника потрібно пам’ятати, що Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 р. № 58 не передбачено зазначати строковість трудового договору.

Працівники, які прийняті за строковим трудовим договором, мають ті  самі права, що й працівники, які працюють безстроково.

ГУ Держпраці у Кіровоградській області

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42