Новини

Коригування фінансового результату при переході на загальну систему оподаткування

26.09.2019 / 11:00
Коригування фінансового результату при переході на загальну систему оподаткування

Наталія Сухарева,
аудитор керівник податкового та митного департаменту юридичного об’єднання


У нашій публікації розглянемо ситуацію, коли «спрощенцем» до переходу на загальну систему було надано покупцям товари, послуги, роботи, а оплата за такі послуги, роботи тощо — отримана, коли той перейшов на загальну систему оподаткування.

Відтак логічно постає запитання: «Чи має коригуватися фінансовий результат такого платника податку на суму отриманої оплати за товари, послуги, роботи?»

Нормою ПКУ передбачено, що сума доходу, отримана суб’єктом господарювання у період перебування такого платника на спрощеній системі, має коригувати результат до оподаткування шляхом його збільшення у разі переходу такого платника на загальну систему (пп. 140.5.12 ст. 140 ПКУ).

Отож у разі переходу зі спрощеної на загальну систему оподаткування об’єктом оподаткування податком на прибуток буде прибуток суб’єкта господарювання, який коригує фінансовий результат шляхом збільшення або зменшення (пп. 134.1.1  ст. 134 ПКУ).

Проте звертаємо увагу на той факт, що об’єкт оподаткування податком на прибуток може визначатися платником податку без коригування фінансового результату, якщо річний дохід такого суб’єкта господарювання не перевищує 20 млн грн (абзац восьмий пп. 134.1.1 ст. 134 ПКУ). Для цього такий суб’єкт господарювання має право самостійно прийняти рішення про незастосування таких коригувань та у податковій декларації з податку на прибуток зазначити про незастосування коригування фінансового результату.

Якщо платник податку не приймає такого рішення (при цьому дохід за рік менше 20 млн грн), то такий суб’єкт господарювання зобов’язаний коригувати фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток шляхом його збільшення. Це означає: отриманий дохід (оплата за товари, послуги, роботи, які були надані суб’єкту господарювання, коли той ще перебував на спрощеній системі) має збільшити фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток.

Такої позиції дотримується ДФС України — лист від 01.08.2019 р. № 3604/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

«Гарячі лінії»

Дата: 24 жовтня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42