Новини

Сергій Верланов: «Ухвалені закони про РРО та кешбек не змінюють критерії застосування спрощеної системи оподаткування»

01.10.2019 / 14:00

«Ми взагалі не чіпаємо спрощену систему оподаткування. Не скасовуємо її, нових податків не вводимо», —  наголосив Голова Державної податкової служби Сергій Верланов під час зустрічі з підприємцями, які біля Офісу Президента вимагали ветувати ухвалені Парламентом закони № 1053-1 та № 1073 щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі й послуг.

За його словами, введення програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) стосуватиметься лише окремих платників податку на другій  і четвертій  групі на певні види діяльності і аж ніяк — фізичних осіб та ФОП першої  групи оподаткування. Програмні РРО безкоштовні, а завантажувати додаток можна уже зараз на сайті Державної податкової служби.

«РРО буде в смартфоні. Його не треба буде купувати взагалі!» — підкреслив Голова Державної податкової служби.

Він додав, що кешбек застосовуватиметься в разі видачі незаконного чека та лише на покупки вартістю від 850 грн.

Зазначимо, що підприємці вимагають створити Координаційну раду, яка б доопрацювала норми законів, які, на їхню думку, несуть певні ризики для бізнесу.

Нагадаємо, що відповідно до ухвалених законів з 01.10.2020 р. РРО вводиться для окремих платників податку на другій  і четвертій  групі, які здійснюють такі види діяльності:

- реалізацію ювелірних виробів з дорогоцінних металів і каміння;

- роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;

- реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується Урядом.

Із 01.01.2021 р. до платників єдиного податку другої  —  четвертої груп застосовуються загальні правила використання РРО.

«Гарячі лінії»

Дата: 4 червня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42