Новини

Які документи є об’єктами для ревізій ФСС

04.10.2019 / 08:30

Одним з головних та пріоритетних завдань Фонду соціального страхування є своєчасне надання матеріального забезпечення застрахованим особам. Разом з тим на органи Фонду покладено повноваження здійснювати контроль за їх правомірним використанням.

Всі аспекти організації та проведення перевірок з питань соціального страхування передбачені Інструкцією «Про порядок проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження», затвердженою постановою правління Фонду від 22.12.2010 р. № 29, яка набрала чинності з 11.04.2011 р.

Перевірки правомірного та цільового використання страхових коштів проводяться органами Фонду у 2019 році відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Фонд соцстраху пояснив, що є об’єктами ревізій під час проведення контрольних заходів органами Фонду у страхувальників:

  • протоколи засідань комісії (рішення уповноваженого) із соціального страхування підприємства;
  • заяви-розрахунки для фінансування матеріального забезпечення застрахованих осіб за кошти Фонду;
  • листки непрацездатності;
  • копії посвідчень осіб, які постраждали від аварії на ЧАЕС, учасників війни та інші документи, що підтверджують їх право на пільги щодо оплати листків непрацездатності;
  • трудові книжки та «Індивідуальні відомості про застраховану особу» (форма № ОК-7-з) — для обчисленнятривалості страхового стажу;
  • табелі обліку використання робочого часу, графіки змінності;
  • розрахунково-платіжні відомості.

Оскільки значна частина коштів Фонду витрачається на фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності і допомоги по вагітності та пологах застрахованим особам, ревізори Фонду ретельно перевіряють не тільки розрахунки цих видів допомоги, а й порядок заповнення листків непрацездатності, які є підставою для нарахування допомоги.