Новини

Роялті на користь нерезидентів: як оподатковується?

04.10.2019 / 09:30

Досить багато нюансів при поданні податкової декларації з податку на прибуток пов’язано з виплатою роялті на користь нерезидентів.

Розглянемо вимоги щодо оподаткування роялті, які передбачено в ПКУ.

Так, відповідно до п. 140.5 ст. 140 ПКУ фінрезультат податкового (звітного) періоду збільшується:

на суму витрат з нарахування роялті (пп. 140.5.6 ст. 140 ПКУ) (крім операцій, визнаних контрольованими за ст. 39 ПКУ) на користь нерезидента (у тому числі нерезидента, зареєстрованого у державах (на територіях), зазначених у пп. 39.2.1.2 ст. 39 ПКУ), що перевищує суму доходів від роялті, збільшену на 4 % чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за даними фінзвітності за рік, що передує звітному (крім суб'єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення»), а для банків — в обсязі, що перевищує 4 % доходу від операційної діяльності (за вирахуванням ПДВ) за рік, що передує звітному (обмеження не застосовуються платником податку, якщо сума таких витрат підтверджується платником податку за цінами, визначеними за принципом «витягнутої руки», відповідно до процедури, встановленої ст. 39 ПКУ, але без подання звіту);

на суму витрат по нарахуванню роялті у повному обсязі (пп. 140.5.7 ст. 140 ПКУ), якщо роялті нараховані на користь:

нерезидента, який не є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) роялті, за виключенням випадків, коли бенефіціар (фактичний власник) надав право отримувати роялті іншим особам.

нерезидента щодо об'єктів, права інтелектуальної власності щодо яких вперше виникли у резидента України.

Вимоги вищенаведеного підпункту не застосовуються до випадків нарахування суб'єктом кінематографії роялті за використання об'єктів права інтелектуальної власності (фільмів, літературних творів, музичних творів, творів образотворчого мистецтва, фотографічних творів, фонограм, відеограм), крім випадків, коли резидент України — суб'єкт кінематографії, у якого виникли майнові авторські та суміжні права внаслідок створення (виготовлення) ним вказаних творів, якщо він у подальшому передав чи здійснив відчуження майнових авторських або суміжних прав нерезиденту та здійснює нарахування роялті за використання цього об'єкта;

нерезидента, який не підлягає оподаткуванню у відношенні роялті в державі, резидентом якої він є.

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42