Новини

Які ставки ПДФО застосовувати при отриманні подарунка?

06.10.2019 / 13:00

Об’єкти дарування, зазначені в пп. 174.1  ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються за правилами, встановленими ст. 174.2 ПКУ для оподаткування спадщини.

Вартість будь-якого об’єкта дарування, що отримується обдарованими, які не зазначені у пп. 174.2.1 ПКУ, зокрема не членами сім’ї  першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною пп. 167.2 ПКУ, а саме 5 %.

За нульовою ставкою ПДФО оподатковуються об’єкти дарування, що отримуються від членів сім’ї  першого та другого ступенів споріднення (пп. «а» пп. 174.2.1 ст. 174 ПКУ).

Отже, фізичні особи — резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи — резидента — не члена сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5 % від вартості подарунка.

Слід зазначити, що будь-який подарунок, отриманий від фізичної особи —нерезидента, оподатковується за ставкою 18 %.

Головне управління ДПС у Харківській області

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42