Новини

«Незалежникам» хочуть надати право обирати систему оподаткування

07.10.2019 / 18:30

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2200 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування самозайнятих осіб, які провадять незалежну професійну діяльність».

Документ має на меті створити справедливу систему оподаткування осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і зареєстровані у контролюючих органах, та які мають на меті зареєструватися у контролюючих органах.

На даний момент фізична особа — підприємець має право обрати спрощену систему оподаткування та сплачувати єдиний податок. Поряд з цим, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, і є також «самозайнятими особами», не мають змоги скористатися вибором системи оподаткування. ПКУ України вказує на можливість лише сплачувати податки за здійснення незалежної професійної діяльності, що оподатковується згідно ст. 167 ПКУ податком в розмірі 18 %.

На думку авторів документу, потрібно усунути дискримінацію між фізичними особами-підприємцями та самозайнятими особами, які провадять незалежну професійну діяльність, щодо оподаткування, а також вирішити суперечності у трактуванні понять «фізична особа-підприємець» та «особа, яка провадить незалежну професійну діяльність», які відповідно до пп. 14.1.226. п. 14.1 ст. 14 ПКУ зазначені як єдине поняття – «самозайнята особа».

Відтак законопроектом передбачається внесення змін до ПКУ щодо розширення кола осіб, які можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування, визначивши самозайняту особу, яка проводить незалежну професійну діяльність, як платника податку. Зокрема для цього пропонується визначити самозайняту особу, яка проводить незалежну професійну діяльність, як платника податків, який має право самостійно обрати спрощену систему оподаткування.