Новини

Переведення резидентом кредитних боргів на іншого резидента в інвалюті: чи можливо?

08.10.2019 / 17:30

Одним із принципів валютного регулювання відповідно до ст. 2 Закону України від 21.06.2018 р. № 2473-VІІІ «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон № 2473) є свобода здійснення валютних операцій, що передбачає:

▪ право фізичних та юридичних осіб-резидентів укладати угоди з резидентами та (або) нерезидентами та виконувати зобов’язання, пов’язані з цими угодами, у національній валюті чи іноземній валюті, у тому числі відкривати рахунки у фінансових установах інших країн;

▪ право фізичних та юридичних осіб — резидентів придбавати валютні цінності, активи за кордоном, переміщувати через митний кордон України валютні цінності;

▪ недопущення неправомірного і необґрунтованого втручання держави у валютні операції.

При цьому Законом № 2473 не передбачено обмежень щодо можливості переведення резидентом — позичальником боргових кредитних зобов’язань в іноземній валюті перед нерезидентом на іншого резидента.

ЗІР, категорія 114.02

 

«Гарячі лінії»

Дата: 12 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42