Новини

Кабмін змінить вимоги до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів

10.10.2019 / 13:00

На сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розміщено для обговорення  проект постанови Кабміну «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)».

Відповідно до п. 14.19 ст. 14 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі — Закон) визначено, що суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечити можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів.

Вимоги до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги) визначає Кабмін.

Кабміном було прийнято постанову від 29.06.2010 р. № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів», відповідно до якої з 01.01.2012 р. суб’єкти господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій, повинні перейти на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів при розрахунках за продані товари (надані послуги). На сьогодні постанова не відповідає вимогам Закону.

Відтак, Кабміном було розроблено постанову «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)». Основною її метою є:

- зменшення витрат бізнесу на виконання вимог регулювання в частині обов’язковості забезпечення безготівкових розрахунків на 50 %;

- створення додаткових зручностей для населення при розрахунках за придбані товари та отримані послуги;

 - покращення якості безготівкових операцій;

 - зменшення витрат держави на підтримку готівкового обігу.