Новини

Зарплату молоді віком до 27 років пропонують звільнити від ЄСВ та ПДФО

10.10.2019 / 12:00
Зарплату молоді віком до 27 років пропонують звільнити від ЄСВ та ПДФО

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2250 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо сприяння працевлаштуванню студентів та молодих спеціалістів, детінізації ринку зайнятості та доходів населення, зупинення відтоку українських спеціалістів за кордон)».

Документом пропонується внести зміни до ПКУ, зокрема, ст. 167 доповнити п. 167.6 такого змісту: «Ставка податку, який утримується з доходу у вигляді заробітної плати та інших винагород і виплат, пов’язаних з оплатою праці, становить 0 % бази оподаткування для платників податку, визначених у пунктах 162.1.1 та 162.1.2, які не досягли 27-річного віку, та для податкових агентів, які сплачують податок за осіб, вказаних у цьому пункті». Іншими словами, пропонується встановити нульову ставку ПДФО для працівників віком до 27 років. 

Також законопроектом пропонується у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ст. 4 доповнити п’ятою частиною такого змісту:

«Особи, зазначені в абзацах 1, 2, 4 — 6 частини першої цієї статті, звільняються від сплати єдиного внеску за застрахованих осіб, які не досягли 27-річного віку. За таких осіб єдиний внесок сплачується за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування». Тобто передбачається звільнити роботодавців від сплати ЄСВ за працівників віком до 27 років.

Втілення запропонованих змін, на думку авторів законопроекту, створить сприятливі умови для роботодавців для прийняття на роботу студентів та молодих спеціалістів, призведе до детінізації ринку зайнятості та доходів населення, а також мінімізує корупційні ризики в правовідносинах з контролюючими органами. До того ж українці отримають стимул залишатися працювати в Україні, оскільки вони на початку робочого шляху будуть звільнені від сплати податку на доходи, а інвестори охочіше розвиватимуть бізнес в Україні з використанням праці молодих спеціалістів.