Новини

Придбання товарів з ПДВ «неприбутківцями»: чи можна без реєстрації платником ПДВ розраховувати на бюджетне відшкодування?

11.10.2019 / 10:00

Право на отримання відшкодування сум податку з Державного бюджету України має виключно платник ПДВ, який задекларував таку суму у податковій декларації з ПДВ та подав до контролюючого органу відповідну заяву про повернення суми бюджетного відшкодування.

При цьому умовою для декларування платником ПДВ суми податку до бюджетного відшкодування, зокрема, є фактична сплата отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг.

У разі, якщо оплата постачальнику за надані ним товари/послуги здійснюється не отримувачем таких товарів/послуг, а іншою особою, то при виникненні у такого отримувача товарів/послуг від’ємного значення податку за такими операціями у нього відсутнє право на декларування суми ПДВ до бюджетного відшкодування.

Слід зазначити, що до дати реєстрації особи як платника ПДВ право на декларування та відповідно отримання відшкодування сум податку з Державного бюджету України у такої особи відсутнє.

/ІПК від 02.10.2019 р. № 538/6/99-0-04-02-03-15/ІПК/