Новини

Ліцензування на зберігання пального для власних потреб можуть скасувати

11.10.2019 / 12:00

До Верховної Ради подано законопроект № 2248  «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (щодо уточнення порядку отримання ліцензій на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального).

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (№ 2628-VIII  від 23.11.2018 р.) передбачається отримання ліцензії на зберігання пального всіма суб’єктами господарювання, які зберігають пальне. Під дію цього Закону підпадають всі підприємства і господарства які зберігають пальне, в тому числі і для власних потреб. В разі неотримання ліцензії, для порушників передбачається застосування штрафних санкцій у розмірі 500000 грн на господарство.

21 липня 2019 року вступив в силу Закон України «Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (№ 2744-VIII), яким до  31.12.2019 р. відтерміновано застосування штрафних санкцій до суб′єктів господарювання у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії. 

Разом з тим з 21.08.2019 р. Державно регуляторна служба України надала роз’яснення, відповідно до якого, зберігання пального, яке використовується для власних виробничих цілей (не для переробки і продажу) не підлягає ліцензуванню. Таким чином, в законодавчому полі нашої держави виникла колізія, вирішити яку покликаний даний проект Закону.

Метою законопроекту є скасування обов’язкового ліцензування господарської діяльності пов’язаної зі зберіганням пального для виробничих цілей (не для переробки і продажу) для суб’єктів господарювання усіх форм власності. Для забезпечення її реалізації пропонується внести відповідні зміни до частини восьмої ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

«Гарячі лінії»

Дата: 12 березня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42