Новини

Податкова соціальна пільга: які наслідки подання заяви за кількома місцями отримання доходу

11.10.2019 / 11:30
Податкова соціальна пільга: які наслідки подання заяви за кількома місцями отримання доходу

Громадяни, які отримують заробітну плату та є платниками податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову соціальну пільгу.

Так, відповідно до норм ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати та надається тільки за одним місцем роботи. Якщо фізична особа працює на кількох підприємствах, вона може обрати, де їй вигідніше скористатися правом на пільгу та подати роботодавцю письмову заяву.

Пільга складає 50 % місячного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня звітного податкового року. У 2019 році це — 960 грн 50 коп. (50 % від 1 921 грн прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2019 року).

Зауважимо, податкова соціальна пільга застосовується до нарахованої місячної зарплати, якщо її розмір не перевищує суму, яка дорівнює місячному прожитковому мінімуму, що діє на 1 січня звітного року для дієздатної особи, помноженої на 1,4 та округленої до 10 грн. У 2019 році сума обмеження складає 2 690 грн.

Працівник, який порушив правила застосування податкової соціальної пільги, зокрема подав заяву за кількома місцями отримання доходів чи під час отримання інших доходів, втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється.

Відновити право на застосування податкової соціальної пільги платник податку може шляхом подання заяви про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 відсотків суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а у разі, коли сума виплати недостатня, - за рахунок наступних виплат. Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

За матеріалами ГУ ДПС у Івано-Франківській області