Новини

Військовий збір хочуть скасувати

15.10.2019 / 12:00

Депутати ініціюють скасування з 01.01.2020 р. військового збору. Відповідний законопроект № 2252 зареєстрований у Верховній Раді 10 жовтня.

За оцінкою експертів та практиків, правова природа військового збору, є незрозумілою, оскільки військовий збір фактично повторює фіскальні функції податку на доходи фізичних осіб, що призводить до подвійного оподаткування одного й того ж об’єкту оподаткування — заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими угодами тощо.

Проектом Закону передбачено внесення змін до Податкового кодексу України (далі — ПКУ) щодо виключення пункту 16-1 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, в якому зазначені основні елементи збору: платники збору, об’єкт оподаткування збором, ставка збору, порядок нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету тощо.

Передбачається, що у результаті прийняття та реалізації норм законопроекту зменшиться навантаження на фонд оплати праці платників збору, скорочення частка заробітних плат, що видаються «в конвертах», збільшиться сума надходжень податків на доходи фізичних осіб.