Новини

ПКУ не передбачено винятків щодо несплати штрафу залежно від режиму оподаткування, зазначеного в уточнюючому розрахунку

17.10.2019 / 18:00

Суд погоджується, що сума ПДВ, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг та залишена в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства, не позбавляється статусу ПДВ. Вказана сума обраховується, обліковується та перераховується на відповідний рахунок у порядку та строки, передбачені ПКУ для ПДВ. Відповідно і норми податкового законодавства, якими встановлено правила уточнення податкових зобов’язань, стосуються сум цього податку, які акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках.

А отже, невиконання платником податків вимог, передбачених для самостійного внесення змін до податкової звітності, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5 % від суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання (недоплати) (пп. 120.2 ст. 120 ПКУ). При самостійному донарахуванні суми податкових зобов’язань, інші штрафи, передбачені ПКУ, не застосовуються. Тобто нарахуванню підлягає лише штраф в розмірі 5 %, а інші штрафи — ні.

Суд погоджується з доводом суду апеляційної інстанції,що нормами ст. 50 ПКУ не передбачено будь-яких виключень щодо несплати штрафу залежно від позначки виду режиму оподаткування діяльності, зазначеного платником податків в уточнюючому розрахунку.

/Постанова ВС від 12.09.2019 р. у справі № 811/1766/14/