Новини

Перехід на електронні трудові книжки: деталі законопроекту

22.10.2019 / 15:00
Перехід на електронні трудові книжки: деталі законопроекту

На сайті СПО об'єднань профспілок оприлюднено для обговорення законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Так, при укладенні трудового договору треба буде надати такі документи:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • трудову книжку (у разі її наявності);
  • заяву про прийняття на основне місце роботи або за сумісництвом;
  • у випадках, передбачених законодавством, — документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Облік трудової діяльності працівника здійснюватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб. Можна буде також використовувати й трудову книжку, якщо це передбачено колективним договором.

Що стосується місця роботи для застосування норми про мінімальний розмір ЄСВ, то основним місцем роботи будуть визначати те, яке вказане в поданій заяві (до відкликання) працівника та відомостях, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб.

Інформація з реєстру застрахованих осіб щодо періодів навчання осіб в закладах вищої освіти, а також здобутої ними освіти, набутого стажу надаватиметься роботодавцям за згодою застрахованої особи.

Запис про проходження стажування вноситимуть до реєстру застрахованих осіб в порядку, встановленому ПФУ за погодженням з Мінсоцполітики.

Включатимуть до реєстру застрахованих осіб відомості про трудову діяльність працівників протягом п’яти років з дня набрання чинності вказаним Законом на підставі поданих відомостей.