Новини

Заявки на переміщення пального/спирту ТЗ, що не є акцизними складами пересувними: ким, куди та в якій формі подаються

23.10.2019 / 12:30

Включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, здійснюється, зокрема, на підставі заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними (далі — Заявки), із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового. Такі Заявки подаються суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки. Форма Заявки затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Такі Заявки у формі електронних документів надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Забороняється переміщення пального або спирту етилового, зокрема, транспортними засобами, що не зазначені у Заявках, які надіслані центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Норми встановлені пп. 230.1.5 ст. 230 ПКУ.

Форма Заявки та Порядок її заповнення (далі — Порядок) затверджені наказом Мінфіну від 08.05.2019 р. № 188. Пунктом 3 Порядку визначено, що Заявку складають та надсилають до контролюючого органу в електронній формі з урахуванням вимог законодавства з питань документування управлінської діяльності.

Відправлення, передавання, одержання, зберігання та організація обігу Заявок здійснюється із дотриманням вимог законів щодо електронних довірчих послуг та електронного документообігу (закони України від 05.10.2017 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» та від 22.05.2003 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг»).

За матеріалами головних управлінь ДПС у Хмельницькій
та Дніпропетровській областях