Новини

Дата оформлення МД та дата фактичного вивезення товарів за межі України припадають на різні податкові періоди: як визначати дату виникнення податкових зобов’язань?

25.10.2019 / 13:00

Відповідно до пп. 195.1.1 ст. 195 ПКУ товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному КМУ, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог МКУ.

Згідно з підпунктом «б» п. 187.1 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань у разі експорту товарів вважається дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства.

При цьому попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України, не змінює значення сум податку, які відносяться до податкових зобов’язань такого експортера — платника податку (п. 187.11 ст. 187 ПКУ).

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПКУ платник податку на дату, визначену відповідно до підпункту «б» п. 187.1 ст. 187 ПКУ, зобов’язаний скласти податкові накладні в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати їх в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

У разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої відповідно до вимог МКУ та Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 р. № 450.

/ІПК від 17.10.2019 р. № 800/6/99-00-07-03-02-15/ІПК/

«Гарячі лінії»

Дата: 28 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42