Новини

Чи матиме статус податкового боргу сума ЄСВ, своєчасно не нарахована та/або не сплачена?

29.10.2019 / 10:30

Визначення податкового боргу наведено у ПКУ, згідно з яким податковий борг — це  сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ —  пп. 14.1.175 ст.14 ПКУ.

Умови та порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, організаційні засади забезпечення його збору та обліку визначає Закон України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі — Закон 2464).

Відповідно до п. 6 частини першої  ст. 1 Закону 2464 сума ЄСВ, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом 2464, обчислена контролюючим органом у випадках, передбачених цим Законом, є недоїмкою.

Тобто сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у встановлені строки, не вважається податковим боргом, але є недоїмкою.

За матеріалами ГУ ДПС у Київській області

«Гарячі лінії»

Дата: 14 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42