Новини

Отримали грошовий переказ з-за кордону: які податки потрібно сплатити?

29.10.2019 / 11:30
Отримали грошовий переказ з-за кордону: які податки потрібно сплатити?

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, п. 162.1.1 ст. 162 якого встановлено, що платником податку є, зокрема, фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

Порядок оподаткування іноземних доходів передбачено п. 170.11 ст. 170 ПКУ, пп. 170.11.1 якого визначено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою 18 %, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

Під час отримання доходів у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях) такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку України, що діє на момент отримання таких доходів (п. 164.4 ст. 164 ПКУ).

Також іноземні доходи є об’єктом оподаткування військовим збором (1,5 %) (пп. 1.3 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.

Згідно з пп. 168.2.1 ст. 168 ПКУ платник податку, що отримує, зокрема, іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір з таких доходів.

Особою, відповідальною за сплату (перерахування) до бюджету податку (військового збору) з іноземних доходів, є платник податку (пп. «б» п. 171.2 ст. 171 ПКУ).

За матеріалами ГУ ДПС у Полтавській області

«Гарячі лінії»

Дата: 14 листопада, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42